Blog

Raflı TV Ünitesi Modelleri Dekoratif Kullanım Tüyoları 

Çoğumuzun evinin baş köşesinde bulunan televizyonlar yıllar içerisinde çok gelişip değişerek teknolojiye uyum sağladı. Elbette bu değişimle birlikte TV üniteleri de ciddi değişim gösterdi. Artık neredeyse her evin gözdesi ise raflı TV ünitesi modelleri 

Daha önce üzerine koyduğumuz kocaman tüplü TV’leri taşıması için tasarlanan TV üniteleri de kocaman ve ağırdı. Zamanla tüplü televizyonlar yerlerini daha hafif, ince ve dekoratif TV’lere bırakırken, hantal TV üniteleri de yerlerini modern ve şık haleflerine bıraktılar.  

Raflı TV ünitesi modelleri ise hem şıklığı hem de kullanım avantajları ile en çok sevilen TV ünitesi modellerinden biri. 

raflı TV ünitesi modelleri

Yaşasın Raflar! 

Raflı TV ünitesi modelleri ile birlikte gelen en büyük avantaj şüphesiz ki raflarıdır. Hem depolama alanı sunan hem de TV’nizi rahatça yerleştirmenizi sağlayan kullanışlı raflı TV ünitesi modelleri ile alanlarınızı daha iyi yönetebileceksiniz.  

Kitap severler için kitaplık, oturma odanızın havasına hava katacak aksesuarlar için açık raflar ve elbette TV’nizi üzerine koymak ya da içine asmak için kullanabileceğiniz dekoratif alanları yaratmada en faydalı modeller raflı TV ünitesi modelleri olacaktır 

Ergonomik tasarımı ve kullanım avantajları açısından raflı TV ünitesi modelleri diğer tüm TV üniteleri arasında öne geçen bir yapıya sahiptir. Hem yerden avantaj sağlar hem de TV’nin bulunduğu ve genelde atıl olarak kalan duvar alanının da daha verimli kullanılmasına katıda bulunur. 

raflı TV ünitesi modelleri

Raflı TV Ünitesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli? 

Malzeme Kalitesi: Öncelikle aldığımız TV ünitesinin malzeme kalitesi elbette bakmamız gereken ilk unsurdur. Özellikle rafların duvara asılması gerektiği için, kötü malzeme zaman içerisinde daha çabuk yorulmaya uğrayacak ve raflarınızın belki de çökmesine bile sebep olabilecektir. Bu yüzden rafların malzeme kalitesi çok önemlidir. Çünkü bu durum aynı zamanda bir güvenlik sorunu oluşturur. 

Modüllerin Ayrı OlmasıRaflı TV ünitesi modelleri ile birlikte gelen raf modüllerinin ayrı olması tasarım konusunda sizi daha çok özgürleştirebilir. Standart olarak bir arada olan raf modülleri yaratıcılığınızı kısıtlayacaktır. 

AlanRaflı TV ünitesi modelleri alan kullanımı açısından da esneklik sağlayarak küçük evlere de uyum sağlama konusunda rakiplerinden öne geçerÖzellikle alanınızın az olduğu durumlarda kimi zaman rafları dik kullanarak hem farklı hem de modern bir hava yakalayabilirsiniz. Ve depolama alanı olarak kullanabileceğiniz raflar ve çekmeceler de küçük evinizde eşya sığdırma sorununuza yardımcı olabilir.  

Kullanım Amacı: Kimimiz televizyonumuzda favori dizimizi ya da film izlemeyi severken, kimimiz de TV’yi sadece oyun oynamak için kullanır. Kullanım amacımıza göre seçeceğimiz raflı TV ünitesi modelleri ile, daha ergonomik bir tecrübe yaşayabiliriz. Özellikle oyun konsolu kullananlar kablo bağlantıları, konsolun kendisi gibi görselde dağınıklığa sebep olabilecek unsurları gözlerden saklayabileceği raflı TV ünitesi modelleri tercih edebilir. 

Duvarlarla Bütünlük 

Elbette konu TV’yi yerleştirmekken, TV’mizi önüne koyacağımız duvarı konuşmadan olmaz. Eğer bütünleşik modüllü ve kendinen arka planlı bir TV ünitesi kullanıyorsak belki çok sorun değil ama ayrı modüllere sahip bir TV ünitesi kullanıyorsak, hele ki TV’mizi duvara asacaksak, duvar rengimiz çok önemli.  

Hem TV’ye hem de TV ünitesine arka plan olacak duvarın rengi ve dokusu, kullanacağımız Raflı TV Ünitesi Modelleri ile uyumlu olursa bu durum oturma odamıza ayrı bir şıklık katacaktır. 

Hatta bazı durumlarda zıtlığın uyumu da kullanılarak Raflı TV ünitesi modelleri ile kontrast oluşturacak bir renk ya da doku da seçilebilir. Böyle bir seçim bilinçli bir şekilde yapılırsa çok şık duracaktır. Örneğin koyu renk ya da antrasit üniteler arkasına açık gri –beyaz duvarlar seçmek ya da, renkli tuğladan bir duvar üzerine masif ahşaptan bir ünite oturtmak istenen zıtlığı ve şıklığı yaratabilir.  

İyi Bir TV Keyfi İçin 

Tv ünitesi seçiminden, odamızın dekorasyonuna kadar her şeyi konuştuk. Gelelim TV’mizin asıl amacı olan televizyon izleme deneyimine. Güzel TV ünitemize yerleştirdiğimiz TV’mizi parlama sorunu olmadan keyifle izleyebilmemize yardımcı olacak ilk etken şüphesiz perdelerdir.  

Odanızın dekorasyonuna uyumlu olarak seçebileceğiniz tercihen koyu renk perdeler, hem ışığı kesecek hem de sinemavari bir deneyim yaşamanıza yardım edecektir. TV ünitesiyle koltuğunuzun arasına koyabileceğiniz güzel bir orta sehpa da hem salonu güzelleştirecek, hem de televizyon izlerken çayınızı, kahvenizi koyacağınız bir alan yaratacaktır.  

Elbette ayağınızı uzatabileceğiniz rahat bir puf da keyfinize keyif katacaktır. Hele ki, Raflı TV Ünitesi Modelleri içerisinden ses sisteminizi de yerleştirebileceğiniz bir model seçtiyseniz, sinema salonunuz hazır. Artık bilet kesmeye başlayabilirsiniz! 

Daha İyisi Gelene Kadar… 

Şüphesiz ki, geçmişin camekanlı dolaplarından günümüzün şık ve estetik ürünlerine evrilen TV üniteleri, her geçen gün kendine bir şeyler katmaya devam edecek. Bu keyifli yolculukta şimdilik bize düşen, zevkimize göre seçip yerleştirdiğimiz ünitemizin keyfini çıkarmak için ayaklarımızı uzatıp TV’yi açmak olacaktır. Taa ki daha iyi modeller gelene kadar. Bu noktada modayı ve trendleri takip ederek ev dekorasyonunuzda daima şıklığı mümkün hale getirebilirsiniz.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir