Uncategorized

Modern Yemek Odası Dekorasyonu İçin 5 Şık Fikir

Modern yemek odası dekorasyonu her zaman çok az tasarım akışına sahip geleneksel bir alan olmuştur. Yemek odanız gerçekten çok işlevli bir alandır.

Yemek yediğimiz, keyifli sohbetler yaptığımız ve hatta bazen çalıştığımız yerdir. Bu yüzden odanızı dizayn ederken, alanı nasıl kullandığınızı iyi tespit edin. Alanla gerçekten ne ortaya çıkartmak istediğinizi dikkatlice düşünün.

Zevkleriniz, odanın boyutu veya bütçeniz ne olursa olsun, sizin için uygun bir yemek odası tasarımı mutlaka vardır. Modern yemek odası dekorununu anlamak için öncelikle modern kavramının ne olduğunu incelememiz gerekiyor. Dürüst olmak gerekirse, modernin neyi gerektirdiğine dair belirli bir şablon yoktur. Mevcut tasarım sahnesinde modern dekorasyon, dikkatinizi çeken herhangi bir tasarım trendidir. Modern yemek odanıza neyin iyi geldiğini öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin. Sizlerle modern yemek odası oluşturmak için 5 şık yemek odası dekorasyon fikirleri paylaşacağız.

1.   Renk Paletinizi Seçin

Tüm beyaz tezgahlar, bu modern yemek odası dekorasyonu için mükemmel bir zemin sağlar. Nötr renkte açık sırtlı sandalyeler beyaza ideal bir vurgu sunar. Bu sakin, minimalist tarz, yemek odanıza huzurlu bir hava getirecek.

Yemek odanızda modern bir hava oluşturmak istiyorsanız saydam ve soğuk renkleri de tercih edebilirsiniz. Örneğin, siyah ve gri bir yemek odası takımı güzel bir çağdaş görüntü oluşturacaktır. Evinizi daha göz alıcı tasarlamak ne kadar güzel olsa da, yemek odalarının amacı bu değil.

Genel olarak, arkadaşlarla yemek yemek veya aileyi ağırlamak için kullanılıyor. Bu yüzden son zamanlarda yemek odaları söz konusu olduğunda kendimizi daha modern, zahmetsiz tasarımlardan yana buluyoruz.

Modern tasarım, bir yemek odasıyla mükemmel bir uyum sergiliyor. Yemek odaları bir evde her zaman düzenli olarak kullanılmadığından, tasarım konfor alanınızdan çıkmak için harika bir fırsat. Modern yemek odası dekorasyonu seçimlerinizde daha cesur olabilirsiniz. Cesur kararlar vermek modern tarzın çok önemli bir parçasıdır.

2.    Yemek Masası ve Sandalye Takımları

Bir yemek odasını sıfırdan modern dekore mi ediyorsunuz? Tabii ki bir yemek odası masasıyla başlayın. Sonuçta, yemek odanız yemek içindir, bu yüzden bu yemeklerin tadını çıkarmak için sağlam bir yüzeye ihtiyacınız var.

Yemek odası masaları çok sayıda boyut, stil ve malzemede mevcut olsa da sadece süslü bir akşam yemeği partisi değil, günlük rutininize uygun bir modern seçenek bulmak önemlidir. Her gün alandan ödün vermeden eğlenceli hedeflerinize ulaşmak için genişletilebilir masalar kullanın.

Zamana dayanıklı bir yemek masası arıyorsanız, öncelikle satın alacağınız masanın kalitesine dikkat edin. Odanız için oranlar doğruysa, kare bir yemek masası düşünebilirsiniz.

Tüm öğünlerinizi ayakta yemeyi tercih etmiyorsanız, konforlu bir sandalye seti olmazsa olmazlar arasında yer alır. Konfor ve şıklık olmadan yemek masanızın keyfini sürmek neredeyse imkansızdır. Peki, ne tür sandalye modellerini satın almanız gerekiyor? Bu sizin tarzınıza bağlı. Sandalyeler nötr olabilir veya şık ve modern olabilirler. Her şey modern yemek odası dekorasyonu şemanıza bağlı. Alan için anlamlı olduğunda sandalye tasarımını veya stilini karıştırmayı düşünmek güzel bir fikir olabilir. Her zaman uyumlu olmaları gerekmez.  Hangi stili seçerseniz seçin, gerçekten rahat olan sandalyeleri seçmek önemlidir. Misafirlerinizin ve kendinizin akşamın tadını çıkarabilmek için koltuklarda yeterli minder bulunan bir sandalye seçmeniz daha rahat olacaktır.

3.    Kilim

Halı, modern yemek odası dekorasyonu için önemsiz bir detay gibi görünse de bir yemek odasının ayrılmaz bir parçasıdır. Ahşap zemin ve ahşap yemek masası olan bir alanda halı ve kilim kullanmak gerekiyor. İki ahşap yüzey arasında bir miktar ayrım olması gerekir; aksi takdirde çok sert ve çıplak bir görüntü olur.

4.      Depolama Alanı

Porseleninizi güvende tutmak veya fazladan içkilerinizi bulunduracak bir alan istiyorsanız, yemek odanıza depolama alanı eklemek iyi bir fikirdir. Modern yemek odası takımı satın alırken, mutfakta sofra takımlarını saklayabileceğiniz uyumlu bir dolap da alabilirsiniz. Önemli öğelere alan açmak için saklama dolabına gerekli gördüğünüz eşyaları da yerleştirebilirsiniz.

Yemek alanınızın depolama için küçük olduğundan mı endişeleniyorsunuz? Endişelenmeyin, çok sayıda modern ve pratik depolama çözümü var. Bir konsol masası veya büfe, yemek odanızı daha eksiksiz hissettirmek ve porselenleri, tabakları, mevsimlik parçaları saklamak için harika bir yoldur.

5.      Aydınlatma

Muhtemelen, güneş battıktan sonra yemek odanızda çok zaman geçireceksiniz, bu nedenle alanınıza uygun bir modern aydınlatma yöntemi bulmak önemlidir. Harika bir aydınlatma olmadan hiçbir yemek odası tamamlanmış sayılmaz. Avizenin veya lambanın ölçüsü de önemlidir. Bu yüzden boyutun masaya uygun olduğundan emin olmalıyız.

Şimdi, karar vermeniz gereken tek şey, hangi tür aydınlatmayı seçeceğinizdir. Bunun için birçok tasarım ve fikirler var. Sanatsal aplikler, özellikle bir avize için tavan yüksekliğine sahip değilseniz, bir yemek odasında mutlaka ihtiyaç duyulan bir katmandır. Aplikler, herhangi bir akşam yemeği partisi için samimiyet duygusunu yaratmanın bir yoludur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir