Asos Koltuk Takımı
Blog

Salonunuza Estetik Tamamlayıcılar Ekleyin

Salonlara zarafet katan estetik tamamlayıcılar ile rahat ve mutlu yaşam alanları oluşturmak oldukça kolay. Salonlarda istenilen atmosferi oluşturabilmek adına kullanılan ürünlerin önemi büyüktür. Bu ürünler gerek işlevselliği gerekse de görsel bütünlüğü ile mekanları tamamlar. Özellikle yaşam alanlarında dış görünüş ve sunum kültürünün önemli yer ettiği bilinen bir gerçek.

Bu anlamda sadelik ve rahatlık sunan kullanışlı ürünlerin yanı sıra salonda istenilen görüntüyü yakalayan ürünlerin kullanımı da yaygındır. Evinizde kendinizi huzurlu ve rahat hissedebilmek için salonunuzda dekor değişikliği istiyor olabilirsiniz. Bunun için hem şıklığı hem de estetiği barındıran ürünleri kullanabilirsiniz. Koltuk takımlarından tablolara avizelerden perdelere varana kadar çok sayıda materyal estetik tamamlayıcılar olarak salonunuza enerji katacaktır.

Salonda En Çok Dikkat Çeken Unsur: Koltuk Takımı

Şık ve gösterişli koltuk takımları salonlar için önemli bir tamamlayıcıdır. İsteğe bağlı olarak sade tasarım ve yumuşak tonlardaki renkler tercih edilebilir. Yine isterseniz altın varaklı kenarlarla bezenmiş göz alıcı bir koltuk takımı seçebilirsiniz. Eğer dikkat çeken bir salon arayışındaysanız estetik tamamlayıcılar arasında yer alan koltuklarınızı gösterişli modellerden yana düşünmelisiniz.

Salonunuzda yer olarak çok alan kaplamamasına rağmen dikkat çeken bir başka ürün de minderlerdir. Rengarenk ve enerji veren minderler köşe takımları için iyi bir tamamlayıcı olabilir. Eğer daha dönemsel ve ağırlığı olan koltuk takımına sahipseniz;  tüylü ya da saten dokulu minderleri tercih edebilirsiniz. Modern tasarıma sahip ve minimalist çizgilerden hareketle oluşturulmuş işlevsel bir köşe takımı edinebilirsiniz. Ya da tam tersi salonda kendini belli eden ve ‘ben buradayım’ diyen geleneksel modeller kullanabilirsiniz.

Salon Süsü Perdeler

Bir salona girdiğinizde koltuk takımı gibi en fazla göze çarpan unsurlardan birisi de şüphesiz perdeler olur. Seçtiğiniz perdeler aslında istediğiniz dekorasyonun önemli bir parçasıdır. Salonunuzda geleneksel ya da modern bir hava yaratmak için perdelerinizin seçimine dikkat etmelisiniz.

Daha geniş salonlarda ve altın varaklı mobilya eşyaların kullanıldığı alanlarda yerlere kadar uzanan ve gösterişli perdeler daha uygun olur. Bunun yanı sıra estetik tamamlayıcılar olarak modern tarzda ürünleri tercih eden biriyseniz; daha sade ve düz inen perde modellerine yönelebilirsiniz. Yine altın işlemeli ya da taşlı perde tokası gibi ürünler geleneksel modellere çok daha uygun olacaktır. Modern tasarımlarda bu tarz eşyalar bütünleyici olmaz.

Perdelerin renk seçiminde de salonun bütünlüğü ile uyumlu şekilde ilerlemeniz karmaşayı önler. Çok hareketli ve renkli bir salonunuz varsa perdeleri geri planda tutmanız ve soft renkler tercih etmeniz tavsiye edilebilir. Ya da bütün salonunuz sade tasarımlardan oluşuyorsa ve herhangi bir hareket yoksa tamamen desenli, dikkat çeken perde tasarımlarına yönelebilirsiniz.

Estetik Ve Şık Tamamlayıcılar: Işıklandırma

Avizeden lambadere ve şamdanlara varana kadar bir salon için en önemli unsurlar arasında ışıklandırma yer alır. Bir evin atmosferini belirleme konusunda çok etkili olan ışıklandırma çeşitlerini doğru seçerek ve konumlandırarak; muhteşem alanlar meydana getirebilirsiniz.

Örneğin salonunuzda ya da evin herhangi bir bölümünde az ışık alan pasif bir bölge varsa; doğru ışıklandırma ile canlandırmanız mümkün. Bu sayede tüm eviniz şen ve enerjik bir atmosfere sahip olur. Ayrıca estetik tamamlayıcılar içerisinde dikkat çeken bir obje kullanmış olursunuz.

Şamdan ve lambader gibi eşyalar, günümüzde ışıklandırma işlevinin yanı sıra dekor amaçlı kullanımı da olan ürünlerdir. Ayrıca avize çeşitleri; hem doğru bir ışıklandırma ile evinizin enerjisinin yükselmesini hem de çok şık bir tamamlayıcı ürün kullanımı sağlar.

Gösterişli Çerçeve Seçimi

Salonunuza estetik tamamlayıcılar katma niyetindeyseniz mutlaka zarif çerçevelerden yararlanmalısınız. Salonun dekoruna uygun olarak geleneksel ve gösterişli modeller kullanılabilir. Ayrıca daha modern bir görünüm seviyorsanız; sade ve şık tasarımlara da yönelebilirsiniz.

Başta taşlı veya zarif ahşap işlemeli tasarımlar olmak üzere pek çok model tercihi yapabilirsiniz. İster sevdiğiniz kişilerin fotoğraflarını isterseniz bir doğa resmini ekleyerek kullanılabilirsiniz. Ayrıca bir anı köşesi oluşturmak isteyenler için de farklı boyut ve ebattaki çerçevelerin bir arada kullanımı ideal olacaktır. Belli bir köşeyi belirleyerek dilediğiniz renk yelpazesinden faydalanabilirsiniz.

Duvarlara Hareket Katan Tablolar

Eğer salonunuz için estetik tamamlayıcılar arıyorsanız mutlaka duvar dekorasyonu ile ilgili ufak dokunuşlar yapmalısınız. Evi boş görünüm ve yankıdan uzaklaştıran; ayrıca oldukça şık bir görünüm katan tablolar bu uygulama için iyi seçim olacaktır.

Çok sayıda farklı tarza hitap eden ürün çeşitliliğiyle kendi beğeni ve ilginize uygun bir model bulabilirsiniz. Dileğe göre sade ve minimal dokunuşlara sahip ya da hareketli ve ağır bir tarzı yansıtan tablolar satın alabilirsiniz. Bunun dışında; ‘bu alanda yetenekliyim’ diyorsanız kolları sıvayıp bir resim yapabilirsiniz.

Estetik tamamlayıcılar için satın alacağınız şık obje ve dekorasyon ürünlerinin yanında kendi yaptığınız bir resim muhteşem duracaktır. Birbirinden güzel salon dekorasyonu modelleri için tüm ayrıntıları inceleyerek istediğiniz tasarımı yakalayabilirsiniz. Tablo, koltuk takımı ve diğer ürünlerin tamamının bir bütün içerisinde olması ayrıca önemlidir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.