Modern Sehpa Modelleri 2022
Blog

Modern Sehpa Modelleri 2022

Ev dekorasyonunuzu yaparken odanın büyüklüğü, atmosferi ve kişinin zevki gibi birçok faktör bulunmaktadır. Bu yüzden sehpa seçerken uyumlu olmasına ve sizin için kullanışlı olmasına dikkat etmelisiniz. Salon ya da oturma odasına orta sehpa almayı düşünüyorsanız odanın diğer kalan mobilyaları ile uyum göstermesine dikkat edin. Modern sehpa modelleri 2022 için yüksek kaliteli malzemeden yapılmış olan sehpa modellerinin seçilmesi önem taşımaktadır. Dayanıklı ve yüksek kaliteye dayanan sehpalar uzun süreli kullanımlar için ideal olup aynı zamanda kullanıma bağlı olarak da herhangi bir eskime göstermezler. Modern sehpa modelleri 2022 için en çok sorun çıkaran kısımlar ayak bölümleridir ve ayak bölümlerinin de dikkatli kullanılmasını sağlamanız gerekebilir.

2022 Modern Sehpa Modası

2022 Modern Sehpa Modası

2022 Modern sehpa modası salon tarzında orta sehpa seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Bu tür orta sehpalarda genellikle çizgiler düz ve cam olabilir. Ayrıca evdeki diğer mobilyalarla daha kolay uyum sağlar. Dar oturma odası orta sehpa seçimi ise cam sehpalar alanı daha geniş gösterir. Küçük salonlar için orta sehpa seçiminde ise küçük alanlarda açılıp kapanan veya birbiri içine geçen sehpalar az alan kapladığı için daha kullanışlı olmaktadır. Bu tarz orta sehpalar kitaplık veya haline getirilerek de yerden tasarruf sağlıyor. Metal ince ayaklar ve cam yüzeyli sehpa modelleri dar oturma odaları için daha idealdir.

2022 Modern Sehpa Trendleri

2022 modern sehpa trendleri özellikle de renk alanında çok önemlidir. Beyaz, ceviz, krem, ahşap, bej gibi birçok tonu vardır ve bu tonlar kişinin tercihi ve zevkine göre seçilebilir. Buna karar vermeden önce dekor tarzınız ve sehpanın kullanım amacını nasıl istediğinizin çok önemi var. Bu şekilde daha gösterişli ve şık salon dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Sehpa Boyutu Nasıl Seçilmeli?

Sehpa boyutu seçimi için en büyük etmenlerden birisi sehpanın ölçüleri olarak öne çıkıyor. Ölçü hesaplanırken en temel kural sehpanın salonda bulunan koltuk uzunluğuyla birlikte hesaplanmalıdır. Sehpa alırken tasarım açısından önemlilik kadar ölçüleri de asla göz ardı edilmemelidir. Bu durumun dikkate alınması için de belirli ölçüler kullanılabilmektedir.  Aynı zamanda sehpanın konumlandırmasını yaparken de diğer mobilyalar arasında mesafenin olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Bu sayede sehpanın işlevsel özellikleri de daha rahat şekilde kullanılmış olacaktır.

2022 Modern Sehpa Tasarımları

Salonun kalan diğer parçaları ile uyum sağlayacak ve 2022 modern sehpa tasarımları bulmak çok önemli.  Dekoru tamamlayan temel unsur olduğundan mekânda bütünlük oluşturması gerekir. Genellikle orta sehpa odada koltukların önünde veya koltuk arasında kullanılır. Salon stiliniz country ve rustik stilde ise orta sehpa kullanılabilir.

Yeni Yılın Modern Sehpa Modası

Yeni Yılın Modern Sehpa Modası

Retro mobilyalar yeni yılın modern sehpa modası trendlerinde çok popüler, bu tarz alanlarda renkli sehpalar ile alanı canlandırabilirsiniz. Sehpa tercihi yapmak için en önemli nokta salonun genel görünümü ile uyumlu bir tercihte bulunmanızdır. Tercih edeceğiniz sehpa ister zigon ister orta sehpa olsun salonun genel tasarımına uygum gösterecek yapıda olmalıdır. Bunun yanında sehpanın koltuk ve halı varsa halıyla da uyumlu olması sağlanmalıdır. Bununla birlikte yatak odanızda bütünlük sağlanacaktır. Fakat bu bütünlüğü doğru olarak sağlayamadığınız durumlarda estetik ve kullanım açısından kötü bir görünüm ortaya çıkmış olacaktır.

Modern Sehpa Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Modern sehpa seçerken dikkat edilmesi gereken unsurların başında sehpanın kalitesinin iyi olması gerekmektedir. Ayrıca seçtiğiniz sehpaların kaliteli malzemelerden üretilmiş olması da önemli detaylardan biridir. Uzun yıllar kullanabileceğiniz dayanıklı modelleri tercih etmelisiniz. Sehpa seçiminde büyüyebilen sehpa gibi işlevsel özelliklerin öne çıktığı modelleri kullanabilirsiniz. Bu sehpalar mekanizmaları sayesinde istenildiğinde büyüme gösterirler. Böylece kalabalık zamanlarda sehpanın kullanımı da daha fazla çeşitlilik gösterir. Kullanılmadığı ya da ihtiyaç duyulmadığı anlarda ise kapatılarak sehpanın daha az yer kaplaması sağlanır. Tercih edeceğiniz bir diğer sehpa çeşitleri de raflı sehpalardır.

Sehpa Temizliği Ve Kullanımı

Modern sehpa seçimi konusunda sıklıkla temizleme ile uğraşmamak için kolay temizlenebilir yapıda olması gerekmektedir. Cam ya da akrilik malzemeden üretilen sehpaların seçilmesi durumunda bu durumda sıklıkla parmak izi olacağı, bardak ya da tabak koyulduğunda çok çabuk kirlenme yaratabileceği göz önünde tutulmalıdır. Bunun yanında cam malzemeden yapılan sehpalar el izini ve nemi daha net gösterecekleri için fazla tercih edilmezler. Sehpa temizliği ve kullanımı konusunda bu türden sorunların önüne geçmek için cam sehpalar yerine sehpa modellerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Fakat cam sehpa kullanmak istiyorsanız günlük silmeniz ve üzerinde çok fazla eşya bırakmamanız kaydıyla yine bu türden sehpaları seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.